Uzaktan Aşk


Uzaktan Aşk

Müzikal tiyatro tadında, hayal gücünü canlandıran, zihninizde mekanı, kişileri rahatlıkla tasvir edebileceğiniz keyifle okuyacağınız ince bir kitaptır.

Amin Maalouf’un kalemi mistik ve anlaması zor gibi dursa da, benim fikrime göre açık ara en sade, en açıklayıcı dili olan yazardır.

Kitabın konusu ise;
Ozan Jaufre Rudel kendince şiirler yazar, şarkılar söyler. Yazdığı şiirlerde bir kadından bahseder. Bu kadın aslında Jaufre’nin hayalindeki kadındır ve sürekli onu tasvir eder, onu açıklar. Ama böyle bir kadının varlığından haberi yoktur, kadın onun için sadece hayali bir karakterdir. Aradan zaman geçer ve bir gezgin uzak bir alemden gelerek, “Ozan Jaufre, böyle bir kadın yaşıyor! Adı da Clemence.” Jaufre, bu bilgi karşısında şaşkınlık ve mutluluk içerisinde yola koyulur. Gezgin ile beraber hayalindeki kadının yanına gitmeye karar verir.

Kitap oldukça lirik ve destansıdır. Oldukça da özel bir kitaptır. Tiyatro ve perdeler kavramını sevmiyorsanız çok haz almazsınız ama olay örgüsü tamdır ve kopukluk yoktur.


Bunlar da İlginizi ÇekebilirSputnik Sevgilim

Asıl kahramanlarımız bunlardır. Sumire yazar olma peşinden koşan genç bir kızdır. Bebekken annesini kaybetmiştir.

Daha Fazlasını Oku
Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz

Ana karakterimiz aslında “yaşamıyor.” Aslında bedenen yaşıyor ama devlete göre yaşamıyor. Çünkü Yaşar'ın nüfus cüzdanı yok.

Daha Fazlasını Oku