Ödeşmeler ve Şahmeran Hikayesi


Ödeşmeler ve Şahmeran Hikayesi

İçerisinde birbirinden bağımsız birçok öykü bulunmaktadır. Kitaba ismini veren öykü son öyküdür. Öykülerin herhangi bir ana fikri yoktur. Hatta öykülerin sonu da yoktur. Tomris Uyar hiç beklenmedik anda öyküyü bir anda kesiyor ve sanırım okuyucunun hayal gücüne bırakıyor. Anlatım şekli oldukça açık, betimlemesi sade ve süslü cümlelere başvurulmamıştır. Kitabın hiçbir yerinde altı çizilecek, kayda değer bir cümle bulamadım! Okuyucuya herhangi bir fikir vermeyen, edebi anlatıma doyurmayan bir kitaptır. Çok boş vaktinizde ‘Tomris Uyar öyküleri nasıl acaba?’ diye aşırı merak ederseniz okumalısınız.

Tomris Uyar Türk edebiyatının başarılı ve elle gösterilen kadın şairleri arasındadır. Ustalığına denecek laf yoktur. Bazı kitaplar herkese hitap etmeyebilir.


Bunlar da İlginizi ÇekebilirKırmızı Saçlı Kadın

Cem kasabaya iner ve bir kadın görür. Kırmızı Saçlı Kadın... Cem'den yaşça büyük, güzel, endamlı bir kadın. Cem görür görmez aşık olur.

Daha Fazlasını Oku
Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz

Ana karakterimiz aslında “yaşamıyor.” Aslında bedenen yaşıyor ama devlete göre yaşamıyor. Çünkü Yaşar'ın nüfus cüzdanı yok.

Daha Fazlasını Oku