Divan


Divan

Çok bilinen ''Nietzsche Ağladığında'' kitabının yazarı olan Irvin D. Yalom bu kitabında yine zirveyi görmüştür.
Kaliteli ve gözlemci psikoloji kitabı da diyebiliriz. İlk başlarda çok şaşıracağımız karakter ve olaylar okusak da, anlayacağız ki aslında biz böyle bir toplumda, böyle insanlarla yaşıyoruz. Tam olarak kitabın ismi gibi divana uzanın ve bu kitabın akışına dalın.
Bu kitabın ismi neden divan peki?
Bir psikaytrist ve hastalarıyla yaşanan olaylar, konuşulan konular bir divanda geçtiği için. Yazarımız ise divanı ''oyun yeri'' olarak adlandırıyor.
Karakterler ise aslında hepimiz. Yalnızlar, bastırılmışlar, öfkeliler, hırsızlar, takıntılar ve daha niceleri...
Bu kitapta varoluş sancılarınızı görecek, okuyacaksınız. Yazarımız Yalom ise ''Varoluşcu Psikoterapi'' nin önemli temsilcilerindendir. Bir psikoloji kitabı arıyorsanız, tek önerebileceğim, ehl-i kişisinden okuyacağınız bu kitaptır.
Sahicilik ve samimiyet arayanlar. İçi acıyanlar. Dokunma ve konuşma yetisini kaybedenler. Kendisiyle yüzleşemeyenler. Tanrı arayanlar. Yalnızlar. Çaresizler. Herkes Divan'a hoş geldi!
Evinin duvarları kitaplarla kaplıydı ve sık sık onları gözden geçirir, büyük bir keyif içinde her biriyle dostluk tazelerdi.


Bunlar da İlginizi Çekebilirİçgüdüler Ve Baskılama

Bu kitap Freud'un bir nevi makalelerinin toplamı gibidir. ▪️Bir insan sadist olma yoluna nasıl girebilir?

Daha Fazlasını Oku
Ophélia'ya Mektuplar

Pessoa'nın sevgiye bir muhtaçlığı olduğunu hissettiriyor. Bazı yerlerde artık saf sevginin değil, kıskançlığın, takıntılığın hakim olduğunu göreceksiniz.

Daha Fazlasını Oku