Yakıcı Sır


Yakıcı Sır

Zweig romanlarında genellikle korku, intihar, kaçma-yakalanma ve benzeri durumlar yaşanmaktadır. Zweig birçok kitabında olduğu gibi bu kitabında da bir psikanaliz yapmıştır. Tabii ki korku, kaçak güreşme, farkına varma, öfke mevcuttur.
Hikaye iflah olmaz bir çapkın olan Baron’un, on iki yaşında oğlu olan bir anneyi gözüne kestirmesiyle başlar. Baron kadına ulaşabilmek için oğlunu kullanır. İlgisiz kalan Edgar(çocuk) bu yabancının samimi davranışı ile mutlu olur. Ve ona hemen bağlanır. Annesi de Baron'a karşı boş kalmayacaktır ve çocuk artık onlar için ayak bir bağıdır...
▪️Saf, masum düşüncelerimizi kirleten insan en yakınımız olursa ne yapabiliriz?
▪️İnsanları keşfetmeye, insanların en nankör hali ile başlasak nasıl bir başkaldırıya girerdik?
“Bir çocuk bilemez ama hisseder.” cümlesini bu kitapta yoğun şekilde hissedeceksiniz.
Hiçbir çocuk hafife alınmamalı ve hislerinin ne kadar korkutucu olduğunu bilinmelidir. Sadece çocuk odaklı da değildir Zweig’ın anlatımı. Her karakterin analizine detaylı olarak değinmiştir.
İnsan sarraflığı dersi niteliğindedir. Sürükleyicidir. Okumanızı tavsiye eder, bol kitaplı günler dilerim...


Bunlar da İlginizi ÇekebilirBir Çöküşün Öyküsü

Prie için artık bambaşka bir hayat vardır... Karakteri ve hayatı çatışmaya başlar. Hırsına yenik düşen, gururlu bir kadının çöküşü.

Daha Fazlasını Oku
Altıncı Koğuş

Ana karakterlerimizden biri olan İvan Dimitriç kasabanın altıncı koğuşunda kalan bir akıl hastasıdır. Akıl hastası deyip geçmemek gerekir, çok zeki ve bilgili adamdır.

Daha Fazlasını Oku