Bay Düdük


Bay Düdük

Sondaki açıklamaya bakmanız dileğiyle...
Yine bir Aziz Nesin öyküler kitabıyla beraberiz. Aziz Nesin okumak bildiklerinizin dışına çıkmak demektir. İmlasından tutun da, konusuna kadar her şeyi farklıdır. Kendine özgüdür. “Bu kitabı mutlaka herkes okumalı mıdır?” diye sorulacak olursa, ‘Kısa öyküleri seven ve Aziz Nesin hayranlarının mutlaka okuması gereken kitaptır’ derim. Böylesine bir ince mizaha sahip ve ülkesini bu denli yerinde betimleyen bir başka yazarımız yoktur Türk edebiyatında. İlk defa Aziz Nesin okuyacak olursanız da kendisini bu kitabıyla tanımayın. Çünkü bu kitap Aziz Nesin'in çerez kitabıdır. Has, asıl ve sizi doyuran bir kitap olmayacaktır.
~
Aziz Nesin için “güldürürken düşündürüren...” derler. Aziz Nesin ise “Ağlasınlar diye yazdıklarıma sizler gülüyorsunuz.” der. Gerçekten her hikayesine baktığımızda altında acı bir gerçek yatar. Mizah, mizah yazarı, mizahşör deriz onlara. İzahı olmayan şeylerin mizahı olur. Aziz Nesin de kanımca bu görüşteydi. İzahı olmayan onca şeyi nasıl kaleme dökebilirdi? Mizahla...
İçerisinde birçok kısa öyküden oluşan bu kitap çok akıcıdır ve sade bir dil ile yazılmıştır.
Ek olarak.. Aziz Nesin'in bir kitabını almak Nesin Vakfı'na bir bağıştır. Aziz Nesin bütün kitaplarının telifini vakıfa bağışlamıştır.
Nesin Vakfı'nın amacı?
Kimsesiz, yoksul ve eğitime muhtaç çocukları ilkokuldan eğitime başlatarak, yüksekokul bitirinceye ya da meslek edininceye kadar her türlü gereksinimi karşılayan bir vakıftır. Gönüllü olarak çalışabilir veya katkı, bağışta bulunabilirsiniz... Aklımızda bulunsun. :)
Tavsiyemi sunar, bol kitaplı günler dilerim.


Bunlar da İlginizi ÇekebilirYaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz

Ana karakterimiz aslında “yaşamıyor.” Aslında bedenen yaşıyor ama devlete göre yaşamıyor. Çünkü Yaşar'ın nüfus cüzdanı yok.

Daha Fazlasını Oku
Empedokles'in Dostları

Amin Maalouf, yarı distopik bir dünya çizerek, insanlığın gelmiş olduğu yozlaşmışlığı eleştiriyor.

Daha Fazlasını Oku