Huzursuzluk


Huzursuzluk

"Bazı acıları ölüm bile unutturamıyor. Ölümden sonra bile bağışlanmıyor."
Her yazarın belirli bi seçimi vardır. Kimisi mizahıyla güldürür, kimisi bohem tarzıyla bizi iç dünyamıza çeker, kimisi kendini yazar kimisi ise Zülfü Livaneli gibi insan olmanın kurallarını benimser.
Zülfü Livaneli'nin kalemi aslında sadece şuna odaklı;
"Ben sadece bir insanım. Ben bir insandım. Ben insanım." Azınlıkların ve standart altı yaşamların yazarı olan Zülfü Livaneli yine harika bir sanat çıkarmıştır. Herkesin, her kesimin mutlaka okuması gerekmektedir.
Her kitabında olduğu gibi bu kitabında da farklı bir bakış açısı edineceksiniz, farklı kültür, farklı din ve farklı yaşamlara gideceksiniz. Bunun yanısıra pek bir yerde duymadığınız bilgiler edineceksiniz.
Ana karakterimiz bir gazeteci (İbrahim). İbrahim'in çocukluk arkadaşı Hüseyin ölür. Bunun üzerine İbrahim olayı araştırmak için memleketi olan Mardin'e gider. İstanbul'un kalabalıklığından, gerçekliğinden ve karmaşasından soyutlanıp Mardin'deki sır dolu, bilmediği onca gizemin içerisinde bulur kendini. Tam olarak bir kuyu içine düşen İbrahim, günlerdir üzerinde çalıştığı konunun gizemli kadınına kafayı takmıştır(Meleknaz)...
Ortadoğu kültürünü buram buram yaşayacağınız bir kitaptır. Bilmediğimiz, göz ardı ettiğimiz insaniyetimizi açığa çıkarıyor. Bir kitap okurken birçok verim alıyorsunuz. Ezid kızlarına yapılan işkence, inançlar, Işid zulmü, Mardin... Merak duygusunu kabartan ve sizi araştırmaya iten kitaptır. Mutlaka okunması gerekir. Tavsiyemi sunar, bol kitaplı günler dilerim.


Bunlar da İlginizi ÇekebilirMihrace'nin Mirası

İki varis de kendi dünyalarını yaratmak isterler. Birisi çok ütopik iken diğeri çok baskıcı ve otoriter bir dünya yaratır. Olaylar bu şekilde gelişir.

Daha Fazlasını Oku
Mutluluk

Ana karakterimizden biri olan küçük Meryem, öz amcası tarafından tecavüze uğrar. Ve aile için bu bir lekedir. Kirli, soğuk bir izbeye kitlemişlerdir.

Daha Fazlasını Oku