Biz Adam Olmayız


Biz Adam Olmayız

Aziz Nesin tarzı herkese lütfedilen bi tarz değildir. Kitabın ilk basımı 1962'de yapılmıştır. Ama 58 sene öncesini değil sanki bugünün ülkesini okuyormuş gibi hissedeceksiniz.
Kitap birçok kısa hikayeden oluşmaktadır. Bazı hikayeler sizi güldürecek, bazıları düşündürtecektir. Bazıları ise hem güldürecek hem düşündürtecek; işte bu ikisinin harmanı da Aziz Nesin tarzıdır. Bu kitap sadece bir kere değil, birkaç kere okunmalı. Çünkü her okuduğunuzda farklı yerlere dikkat edip, farklı yorumlar yapacaksınız.
Aziz Nesin'in edebi süslemeli betimlemeleri yoktur lakin bunu somut bir şekilde yapması yine onun tarzını gösteriyor. Hikayelere kendinizi kaptırdığınızda ana karakteri kendiniz gibi hissedip bir anda olayın içinde gibi yaşayacaksınız. Mutlaka okunması gereken, ufkunuzu, pencerenizi aralamanıza yardımcı olacak bir kitaptır kendisi.
"Biz adam olmayız beyim... Biz adam olmayız."


Bunlar da İlginizi ÇekebilirCanfeda

Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel'in oğlu olan Can Yücel, samimi ve berrak bir ruha sahiptir. Kalemi akıcı, üslubu mizahi, dili ise keskindir.

Daha Fazlasını Oku
Aşk Ve Öbür Cinler

Ana karakterimiz Sierva Maria... İstenmeyen bir bebek olarak doğuyor. Çok güzel olan bu kızı, 12 yaşına geldiğinde kuduz bir köpek ısırır.

Daha Fazlasını Oku