Kızıl Nehirler


Kızıl Nehirler

''Biz her yerdeyiz, hem de hiçbir yerde. Biz karar verenleriz. Kızıl Nehirlerin hakimiyiz.''
Jean-Christophe Grange’ın böyle bir kitap yazmış olmasına pek şaşırmamalıyız. Doğuştan gelen araştırmacı ruhu onu gazeteci olmaya itmiştir. Bu harikulade kitabın etkisi aslında gazeteci oluşundandır diye düşünüyorum. İlk romanı Leyleklerin Uçuşu ile çok kıyaslanan bu kitabı, tam bir aksiyon, gerilim, polisiye romanıdır.
Belirtmek isterim ki filmi de vardır. Ama önce kitabını okuyup öyle filmini izlemenizi tavsiye ederim. Özellikle polisiye kitabını seviyorsanız ve hiç bitmeyecek bir heyecan arıyorsanız tam size göre bir kitaptır. Çünkü kitabın ilk sayfalarından itibaren heyecan, gerilim ve merak duygusu uyandırıyor. Kitabın sonuna kadar da devam ediyor.
Kitabın içeriğine gelecek olursak,
Pierre Niemans adlı polis, camiasında oldukça ünlüdür. Çok yetenekli, algıları açıktır. Lakin meslekteki yıllarını devirdikçe şiddete eğilimi olduğunu görür. Çözülmesi gereken bir cinayet için araştırmaya girer. Bir rutine bağlamış olan ardı sırası gelmeyen cesetlerin katilini bulmaya çalışır. Bütün cesetler birbirine benzer şekilde öldürülmüştür. Olayın daha sonrasına baktığımızda ise öldürülen insanların pek de masum olmadığı ortaya çıkar...
Bir diğer ana karakterimiz ise Karim Abdouf’tur. Görsel hafızası muhteşem olan bu adam bana biraz Sherlock Holmes'u anımsattı. Bütün sokakları çok iyi bilen, içine dönük, sessiz bir polistir. Ve yaşadığı sessiz yerde bir vukuat çıkar. Gizemli hırsız okula girer lakin hiçbir şey çalmaz. Lakin ölen bir çocuğun resmini almıştır... Karim, bu olayın peşine düşer ve dehşet serüvenin içine hapsolur.
Ve bu iki ana karakterin yolu kesişir...
Merak dolu, nefesinizi kesecek bir polisiye romanıdır. Alışılmışın dışında, akıcı ve sadedir. Okunması gereken kitaptır; Özellikle polisiye, aksiyon, gerilim sevenler için. Ayrıca çok da eğlenceli bir kitaptır. Tavsiyemi sunar, bol kitaplı günler dilerim.


Bunlar da İlginizi ÇekebilirAdı Cemre Olacak

Murat okula gidecekti Cemre gidemezdi. Çünkü o, yün saçlı bezden bebeklere alt bezi bağlayan bir eksik etekti.

Daha Fazlasını Oku
Gölgede Kalan Sırlar

Genç bir kız cinayete kurban gider. Üstelik kendi halinde,yardımsever ve düşmanı olmayan bu kızı kim, neden öldürsün?

Daha Fazlasını Oku